Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Autorem rankingu jest multiagencja
Ubezpieczenia online.pl sp z o.o. - właściciel
największego w Polsce portalu o ubezpieczeniach:
www.ubezpieczenie.com.pl

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo przesyłania danych gwarantuje
firma Unizeto. Certyfikat SSL zapewnia ochronę
stron internetowych oraz poufność przekazywanych danych.

Komisja Nadzoru Finansowego

Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez KNF z siedzibą w Warszawie, przy Pl. Powstańców Warszawy 1.

GIODO

W trosce o informacje przekazywane nam przez klientów ściśle współpracujemy z GIODO, który ma kontrolę nad prawidłowym, zgodnym z prawem przetwarzaniem danych osobowych.

Rzecznik Finansowy

Rzecznik Finansowy reprezentuje interesy naszych klientów wobec ubezpieczycieli i funduszy emerytalnych, interweniuje w sprawach spornych, udziela porad i wydaje ekspertyzy.
Nawet 1 400 zł więcej do Twojej emerytury!
Zobacz jak to zrobić - sprawdź teraz »

Niezależny Ranking Otwartych Funduszy Emerytalnych

Poradniki OFE - dowiedz się więcej o Otwartych Funduszach Emerytalnych

Czym się kierować przy wyborze OFE?

Jeżeli jesteś osobą urodzoną po 31 grudnia 1968 roku i rozpocząłeś pierwszą pracę lub działalność, powinieneś w ciągu 7 dniu wybrać Otwarty Fundusz Emerytalny. W przeciwnym wypadku wybór jakości Twojej przyszłej emerytury pozostawisz ślepemu losowi.

Czytaj więcej »

Czas wybrać OFE

W najbliższych dniach Zakład Ubezpieczeń Społecznych prześle ponad 400 tys. listów przypominających o konieczności wyboru otwartego funduszu emerytalnego do osób, które podjęli pierwszą pracę bądź rozpoczęli prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Czytaj więcej »

Spór o OFE

Ostatnio temat Otwartych Funduszy Emerytalnych ponownie stał się gorący. Trwa dyskusja na temat przyszłego kształtu tego tworu. Koncepcji jest wiele – nie wiadomo, która ostatecznie przeważy. Niejasne jest też, co nas, przyszłych emerytów w związku z tymi zmianami czeka.

Czytaj więcej »

Moje dane w Otwartym Funduszu Emerytalnym

Wypełnienie umowy o członkostwo w funduszu emerytalnym nie oznacza wcale, że to członkostwo uzyskamy. Fundusz na podstawie umowy otwiera rachunek, ale może się okazać, że będzie on bardzo szybko zamknięty. Po otwarciu rachunku OFE zgłasza dane z umowy do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Tam dopiero umowa jest weryfikowana.

Czytaj więcej »

Jak zmienić OFE

Sesja transferowa to sesja, podczas której dochodzi do faktycznego przerejestrowania członkostwa w ZUS oraz przeniesienia kapitału z jednego OFE do innego. Sesja transferowa odbywa się cztery razu w roku – w ostatni dzień roboczy lutego, maja, sierpnia oraz listopada.

Czytaj więcej »

Opłaty pobierane przez Otwarte Fundusze Emerytalne

Na każde żądanie członka fundusz obowiązany jest zapewnić pisemną informację o wysokości środków zgromadzonych na rachunku. Ponadto fundusz przekazuje do organu nadzoru i publikuje na ogólnodostępnej stronie internetowej informacje dotyczące struktury swoich aktywów - w różnym zakresie w odstępach miesięcznych, półrocznych i rocznych.

Czytaj więcej »

Kto musi zostać członkiem OFE?

Każda osoba urodzona po 31 grudnia 1968 roku ma obowiązek przystąpić do Otwartego Funduszu Emerytalnego. Oczywiście obowiązek ten powstaje wówczas, gdy opłacana jest za Ciebie składka ZUS, tzn. jesteś objęty ubezpieczeniem społecznym (emerytalnym).

Czytaj więcej »

OFE - dlaczego lepiej uniknąć losowania?

Osoby, które nie wybiorą samodzielnie OFE, mogą więc w wyniku losowania trafić bardzo dobrze albo bardzo źle. Powyższe dane pokazują, że fundusze biorące udział w losowaniu znacznie się od siebie różnią.

Czytaj więcej »

OFE - dlaczego je zmieniamy?

Większość z nas wybierając Otwarty Fundusz Emerytalny nie ma w planach jego zmiany po jakimś czasie. Badania prowadzone wśród klientów OFE wskazują jednak, że część z nich myśli o zmianie funduszu, bądź właśnie tej zmiany dokonało. Dlaczego niektórzy z nas są niezadowoleni z wybranego OFE? Czym kierują się, dokonując zmiany?

Czytaj więcej »

Sam wybierz OFE

Czy osobom, które nie dokonają wyboru funduszu emerytalnego grożą jakieś konsekwencje? Tylko takie, że jeśli nie zdecydują samodzielnie do 10 stycznia lub 10 lipca, zrobi to za nie ZUS. Zostaną losowo przydzielone do przypadkowych funduszy. Uwaga! Z losowania wyłączone są trzy najlepiej radzące sobie na rynku fundusze.

Czytaj więcej »

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6
RankingOFE top3
Notowania OFE
FunduszWartość1 m-c [%]
Aegon OFE28,940,1
Allianz Polska OFE28,12-0,1
Aviva OFE29,300,1
AXA OFE29,600,3
PKO BP Bankowy OFE29,300,1
Szczegóły notowań
Porównaj ubezpieczenia na życie
  1. Wypełniasz formularz
  2. Otrzymujesz do 5 ofert
  3. Wybierasz najlepszą ofertę ubezpieczenia
  4. Spotykasz się z agentem
Porównaj oferty!
Masz pytania?
Wyślij maila
ekspertowi

bok@rankingofe.com.pl
Reklama     |     Partnerzy     |     Polityka prywatności     |     O firmie     |     Regulamin     |     Kontakt
© 2006-2024 Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. | Ubezpieczenie na życie
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Pl. Powstańców Warszawy 1.


Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl