Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Autorem rankingu jest multiagencja
Ubezpieczenia online.pl sp z o.o. - właściciel
największego w Polsce portalu o ubezpieczeniach:
www.ubezpieczenie.com.pl

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo przesyłania danych gwarantuje
firma Unizeto. Certyfikat SSL zapewnia ochronę
stron internetowych oraz poufność przekazywanych danych.

Komisja Nadzoru Finansowego

Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez KNF z siedzibą w Warszawie, przy Pl. Powstańców Warszawy 1.

GIODO

W trosce o informacje przekazywane nam przez klientów ściśle współpracujemy z GIODO, który ma kontrolę nad prawidłowym, zgodnym z prawem przetwarzaniem danych osobowych.

Rzecznik Finansowy

Rzecznik Finansowy reprezentuje interesy naszych klientów wobec ubezpieczycieli i funduszy emerytalnych, interweniuje w sprawach spornych, udziela porad i wydaje ekspertyzy.
Nawet 1 400 zł więcej do Twojej emerytury!
Zobacz jak to zrobić - sprawdź teraz »

Niezależny Ranking Otwartych Funduszy Emerytalnych

Poradniki OFE - dowiedz się więcej o Otwartych Funduszach Emerytalnych

Studenci a wybór OFE

Na początku swojej działalności niektóre fundusze pozwoliły niepracującym studentom zapisać się do OFE. Funduszom głównie zależało na studentach ostatnich lat studiów, którzy w najbliższym czasie mieli perspektywę podjęcia stałej pracy zarobkowej.

Jednak przedstawiciele funduszy zapisywali wszystkich, nawet świeżo upieczonych studentów, co nie miało większego sensu, gdyż rzadko kiedy osoby te już na pierwszym roku podejmowały stałą pracę z wszystkimi świadczeniami. Wobec takiego obrotu sprawy wiele funduszy wycofało się z przyjmowania za członków niepracujących studentów.

Tak było a jak jest?

Obecnie coraz większa ilość studentów rozpoczyna pierwszą pracę. Jeżeli podpisują umowę o pracę, muszą w ciągu 7 dni wybrać fundusz emerytalny. Wybór Otwartego Funduszu Emerytalnego nie dotyczy natomiast studentów i uczniów do 26 roku życia, jeżeli rozpoczęli kolejny etap nauki - studia doktoranckie. Również studenci, którzy podjęli pracę, ale podpisali umowę zlecenie bądź o dzieło, nie muszą wybierać funduszu emerytalnego.

Co w OFE jest ważne dla studentów?

Według badań przeprowadzonych kilka lat temu przez czasopismo internetowe Świat Marketingu studenci przede wszystkim zwracają uwagę na wysokość stopy zwrotu, czyli przyrost bądź spadek wartości jednostki rozrachunkowej funduszu emerytalnego, wyrażony w procentach. Oprócz tego dla młodych ludzi ważne jest miejsce danego funduszu w rankingu. Nie bez znaczenia jest także

Świadomość studentów

Mimo tego, że wielu studentów pracuje na stałe lub dorabia sporadycznie, nie wszyscy żacy potrafią wskazać na różnice pomiędzy pierwszym a drugim filarem oraz nie potrafią podać kilku przykładowych nazw funduszy emerytalnych. Jest to w pewnym sensie niepokojące, gdyż obecni studenci nawet jeśli teraz nie muszą martwić się o utrzymanie i wiodą beztroskie życie, prędzej czy później będą musieli wybrać Otwarty Fundusz Emerytalny.

Według danych ZUS co roku losowanie obejmuje blisko 100 tysięcy osób. Aż trudno uwierzyć, że tylu z nas nie traktuje poważnie wyboru funduszu emerytalnego i zdaje się na przypadek. Dlatego aby podnieść świadomość ubezpieczeniową zapraszam do zapoznania się z cyklem artykułów poświęconych OFE.

Alicja Szakiel

« Powrót

RankingOFE top3
Notowania OFE
FunduszWartość1 m-c [%]
Aegon OFE28,940,1
Allianz Polska OFE28,12-0,1
Aviva OFE29,300,1
AXA OFE29,600,3
PKO BP Bankowy OFE29,300,1
Szczegóły notowań
Porównaj ubezpieczenia na życie
  1. Wypełniasz formularz
  2. Otrzymujesz do 5 ofert
  3. Wybierasz najlepszą ofertę ubezpieczenia
  4. Spotykasz się z agentem
Porównaj oferty!
Masz pytania?
Wyślij maila
ekspertowi

bok@rankingofe.com.pl
Reklama     |     Partnerzy     |     Polityka prywatności     |     O firmie     |     Regulamin     |     Kontakt
© 2006-2024 Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. | Ubezpieczenie na życie
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Pl. Powstańców Warszawy 1.


Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl