Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Autorem rankingu jest multiagencja
Ubezpieczenia online.pl sp z o.o. - właściciel
największego w Polsce portalu o ubezpieczeniach:
www.ubezpieczenie.com.pl

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo przesyłania danych gwarantuje
firma Unizeto. Certyfikat SSL zapewnia ochronę
stron internetowych oraz poufność przekazywanych danych.

Komisja Nadzoru Finansowego

Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez KNF z siedzibą w Warszawie, przy Pl. Powstańców Warszawy 1.

GIODO

W trosce o informacje przekazywane nam przez klientów ściśle współpracujemy z GIODO, który ma kontrolę nad prawidłowym, zgodnym z prawem przetwarzaniem danych osobowych.

Rzecznik Finansowy

Rzecznik Finansowy reprezentuje interesy naszych klientów wobec ubezpieczycieli i funduszy emerytalnych, interweniuje w sprawach spornych, udziela porad i wydaje ekspertyzy.
Nawet 1 400 zł więcej do Twojej emerytury!
Zobacz jak to zrobić - sprawdź teraz »

Niezależny Ranking Otwartych Funduszy Emerytalnych

Poradniki OFE - dowiedz się więcej o Otwartych Funduszach Emerytalnych

Spór o OFE – część 5

Znamy już projekt rządowego planu reformy emerytalnej. Nie było w nim żadnych niespodzianek – wszystkiego tego mogliśmy się spodziewać. Zmniejszenie składki przekazywanej do OFE wydaje się nieuniknione. Rekompensatą ma być stopniowe zwiększanie dopuszczalnego udziału akcji w portfelach funduszy emerytalnych.

Projekt zakłada także wprowadzenie ulg podatkowych dla oszczędzających dodatkowe środki na emeryturę. I chociaż ten element wydaje się najmniej ważny, warto mu się przyjrzeć.

IKZE - Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

Nowa forma oszczędzania na emeryturę, pozwalająca na zyskiwanie prawa do ulgi podatkowej, ma nosić wdzięczną nazwę Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego. Nazwa niby nowa, a jednak nie do końca. Od razu kojarzy się nam ze znanym na rynku IKE, czyli Indywidualnym Kontem Emerytalnym.

I ma się kojarzyć, ponieważ w swojej konstrukcji IKZE będzie się opierać na budowie i zasadach rządzących IKE.

Obie instytucje będą się różnić rodzajem zwolnień podatkowych oraz limitami wpłat wolnych od podatku. Poza tym IKZE będzie można założyć także w OFE, a nie tylko, tak jak ma to miejsce w przypadku IKE, w funduszu inwestycyjnym, biurze maklerskim, banku i towarzystwie ubezpieczeń.

Popularność IKE - Indywidualne Konto Emerytalne

Ten akapit właściwie powinien mieć tytuł „Brak popularności IKE”. Od 2007 roku liczba kont IKE stale spada. W tym momencie zaledwie około 5% czynnych zawodowo Polaków oszczędza dodatkowo na indywidualnych kontach emerytalnych. Czy zmodyfikowana forma IKE w postaci IKZE coś w tej materii może zmienić? Czy chodzi o rodzaj ulgi podatkowej, limit wpłat objętych ulgą, czy raczej o niechęć do oszczędzania (i nieświadomość społeczną)?

Rząd założeniami swojego projektu daje wysublimowany przekaz: „Zadbajcie o emeryturę sami”. Polski już teraz nie stać na wypłatę emerytur. Wybór jest prosty: albo martw się o przyszłość, albo samodzielnie oszczędzaj.

AP

« Powrót

RankingOFE top3
Notowania OFE
FunduszWartość1 m-c [%]
Aegon OFE28,940,1
Allianz Polska OFE28,12-0,1
Aviva OFE29,300,1
AXA OFE29,600,3
PKO BP Bankowy OFE29,300,1
Szczegóły notowań
Porównaj ubezpieczenia na życie
  1. Wypełniasz formularz
  2. Otrzymujesz do 5 ofert
  3. Wybierasz najlepszą ofertę ubezpieczenia
  4. Spotykasz się z agentem
Porównaj oferty!
Masz pytania?
Wyślij maila
ekspertowi

bok@rankingofe.com.pl
Reklama     |     Partnerzy     |     Polityka prywatności     |     O firmie     |     Regulamin     |     Kontakt
© 2006-2024 Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. | Ubezpieczenie na życie
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Pl. Powstańców Warszawy 1.


Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl