Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Autorem rankingu jest multiagencja
Ubezpieczenia online.pl sp z o.o. - właściciel
największego w Polsce portalu o ubezpieczeniach:
www.ubezpieczenie.com.pl

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo przesyłania danych gwarantuje
firma Unizeto. Certyfikat SSL zapewnia ochronę
stron internetowych oraz poufność przekazywanych danych.

Komisja Nadzoru Finansowego

Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez KNF z siedzibą w Warszawie, przy Pl. Powstańców Warszawy 1.

GIODO

W trosce o informacje przekazywane nam przez klientów ściśle współpracujemy z GIODO, który ma kontrolę nad prawidłowym, zgodnym z prawem przetwarzaniem danych osobowych.

Rzecznik Finansowy

Rzecznik Finansowy reprezentuje interesy naszych klientów wobec ubezpieczycieli i funduszy emerytalnych, interweniuje w sprawach spornych, udziela porad i wydaje ekspertyzy.
Nawet 1 400 zł więcej do Twojej emerytury!
Zobacz jak to zrobić - sprawdź teraz »

Niezależny Ranking Otwartych Funduszy Emerytalnych

Poradniki OFE - dowiedz się więcej o Otwartych Funduszach Emerytalnych

OFE, ZUS i nasza przyszłość

Z definicji ubezpieczenie emerytalne jest to ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy z powodu starości – sformułowanie brutalne, ale prawdziwe.

Osoby, które opłacają składkę do ZUS, zapewniają sobie dochód w momencie zaprzestania pracy zawodowej po osiągnięciu wieku emerytalnego. Nasuwa się pytanie: Co oznacza w tym przypadku słowo dochód? Czy 500-700 zł miesięcznie wystarczy na godną emeryturę?

Statystyczny Kowalski poczuł wielkie oburzenie refeormą OFE, która, zdaniem rządu, ma uratować polski system emerytalny. To działanie w stylu Robin Hood\'a – zabierzemy „bogatym”, aktywnym zawodowo młodym, a oddamy biednym, czyli ZUSowi. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że za 20 lat nie będzie już komu zabierać.

Młodzi wyjeżdżają z kraju, bo nie widzą perspektyw na życie w Polsce. Wolą utrzymywać emerytów na wyspach (UK), bo tam mają pewność godnego życia.

Jednym z rozwiązań problemu „Za co przeżyję na starość?” może być założenie własnej działalności gospodarczej. Pracujesz na własny rachunek, od Twojej aktywności zależy, ile zarobisz, a opłacanie comiesięcznego haraczu do ZUS daje Ci emeryturę w minimalnych granicach...

A co się stało z pieniędzmi, które zabierano nam 15 lat temu? Przecież to one powinny zadbać o wypłacalność świadczeń dla dzisiejszych emerytów. Do czyjej kieszeni one trafiły?

Ograniczenie składki do Otwartych Funduszy Emerytalnych o 5% „... zmniejszy dopłaty z budżetu państwa do ZUS o ponad 170 mld zł, dając rządowi czas na ograniczenie nieracjonalnych wydatków publicznych”.
Oto kolejny smutny przykład funkcjonowania naszego państwa: „Co jest Twoje i Moje – to jest Moje i tego NIE RUSZAJ! Najpierw zabierzemy obywatelom. Zobaczymy, co z tego wyniknie i powoli będziemy „starali się” ograniczyć bezmyślne wydawanie pieniędzy podatników”.

Sytuacja jest krytyczna i zmiany systemu emerytalnego są konieczne. Zacznijmy jednak od źródła, zróbmy remanent państwowych wydatków i rachunek sumienia osobom za nie odpowiedzialnych.

Nie czekajmy jednak na poprawę! Skoro państwo nie jest w stanie zapewnić nam złotej jesieni życia, pozwalającej cieszyć się swobodą w stylu niemieckiego emeryta – to MY SAMI musimy o nią zadbać! Musimy nauczyć się systematycznego oszczędzania. Co miesiąc opłacamy rachunki - dodajmy do obowiązkowej listy wydatków kwotę z przeznaczeniem na emeryturę.

Na rynku dostępnych jest wiele możliwości lokowania środków, między innymi III Filar połączony z IKE. To Ty jesteś WŁAŚCICIELEM zgromadzonych tam pieniędzy, masz do nich dostęp, bez względu na to, czy osiągnąłeś wiek emerytalny, czy nie.

Im wcześniej podejmiesz decyzję i zaczniesz oszczędzać na emeryturę, tym spokojniejsza będzie Twoja przyszłość!

Katarzyna Pelnens
Specjalista Ubezpieczeniowo-Finansowy ING
http://www.doradca-ubezpieczenia.pl/

« Powrót

RankingOFE top3
Notowania OFE
FunduszWartość1 m-c [%]
Aegon OFE28,940,1
Allianz Polska OFE28,12-0,1
Aviva OFE29,300,1
AXA OFE29,600,3
PKO BP Bankowy OFE29,300,1
Szczegóły notowań
Porównaj ubezpieczenia na życie
  1. Wypełniasz formularz
  2. Otrzymujesz do 5 ofert
  3. Wybierasz najlepszą ofertę ubezpieczenia
  4. Spotykasz się z agentem
Porównaj oferty!
Masz pytania?
Wyślij maila
ekspertowi

bok@rankingofe.com.pl
Reklama     |     Partnerzy     |     Polityka prywatności     |     O firmie     |     Regulamin     |     Kontakt
© 2006-2024 Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. | Ubezpieczenie na życie
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Pl. Powstańców Warszawy 1.


Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl