Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Autorem rankingu jest multiagencja
Ubezpieczenia online.pl sp z o.o. - właściciel
największego w Polsce portalu o ubezpieczeniach:
www.ubezpieczenie.com.pl

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo przesyłania danych gwarantuje
firma Unizeto. Certyfikat SSL zapewnia ochronę
stron internetowych oraz poufność przekazywanych danych.

Komisja Nadzoru Finansowego

Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez KNF z siedzibą w Warszawie, przy Pl. Powstańców Warszawy 1.

GIODO

W trosce o informacje przekazywane nam przez klientów ściśle współpracujemy z GIODO, który ma kontrolę nad prawidłowym, zgodnym z prawem przetwarzaniem danych osobowych.

Rzecznik Finansowy

Rzecznik Finansowy reprezentuje interesy naszych klientów wobec ubezpieczycieli i funduszy emerytalnych, interweniuje w sprawach spornych, udziela porad i wydaje ekspertyzy.
Nawet 1 400 zł więcej do Twojej emerytury!
Zobacz jak to zrobić - sprawdź teraz »

Niezależny Ranking Otwartych Funduszy Emerytalnych

Poradniki OFE - dowiedz się więcej o Otwartych Funduszach Emerytalnych

OFE – sztuczka na weryfikację danych

Do naszej redakcji wpływa coraz więcej informacji o nieuczciwych praktykach pośredników OFE, na które powinniśmy uważać. Wygląda to mniej więcej tak.

Klient jest informowany przez telefon, że w związku z tym, iż mija kolejny rok jego uczestnictwa w Otwartym Funduszu Emerytalnym, koniecznie trzeba umówić się w celu weryfikacji, aktualizacji bądź potwierdzenia danych osobowych.

Następnie dostajemy do wyboru dwa terminy (żeby nie zastanawiać się przypadkiem czy, ale kiedy się spotkać).

Co bardziej dociekliwi klienci, którzy wypytywali dzwoniącego pana o jaki fundusz emerytalny chodzi, dowiadywali się, że co prawda nie reprezentuje on tego samego funduszu, do którego oni należą, ale chciałby się umówić, bo ma do przedstawienia korzystniejszą ofertę niż OFE, w którym się aktualnie znajdują.

Chodzi oczywiście o tak zwane „transfery”, czyli przeniesienie klienta z jednego funduszu do drugiego, za które pośrednicy otrzymują kilkaset złotych. Wspomniana powyżej forma „pozyskiwania” klientów może być fatalnym w skutkach psuciem rynku, na którym od dawna toczy się dyskusja o roli pośredników i wysokościach prowizji za każdego pozyskanego członka OFE.

Zmiany funduszu można dokonać cztery razy w roku - w ostatnim dniu roboczym lutego, maja, sierpnia i listopada. Trzeba pamiętać, że w ciągu pierwszych 2 lat członkostwa zmiana OFE następuje za opłatą. W przypadku stażu członkowskiego nie dłuższego niż 12 miesięcy wynosi ona 160 złotych, zaś jeśli jest on dłuższy niż 12 miesięcy trzeba będzie zapłacić 80 złotych. W maju bieżącego roku fundusz zmieniło 148 tysięcy osób.

Decyzji o zmianie OFE nie należy podejmować pochopnie. Trzeba przeanalizować wszystkie plusy i minusy pomysłu. Niestety, wielu ludzi ulega namowom pośredników, którzy bardzo często posługują się nieaktualnymi danymi swoich OFE. W wyniku tego, klienci podejmują niekorzystne dla siebie decyzje.


Magdalena Vogt-Komorowska

« Powrót

RankingOFE top3
Notowania OFE
FunduszWartość1 m-c [%]
Aegon OFE28,940,1
Allianz Polska OFE28,12-0,1
Aviva OFE29,300,1
AXA OFE29,600,3
PKO BP Bankowy OFE29,300,1
Szczegóły notowań
Porównaj ubezpieczenia na życie
  1. Wypełniasz formularz
  2. Otrzymujesz do 5 ofert
  3. Wybierasz najlepszą ofertę ubezpieczenia
  4. Spotykasz się z agentem
Porównaj oferty!
Masz pytania?
Wyślij maila
ekspertowi

bok@rankingofe.com.pl
Reklama     |     Partnerzy     |     Polityka prywatności     |     O firmie     |     Regulamin     |     Kontakt
© 2006-2024 Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. | Ubezpieczenie na życie
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Pl. Powstańców Warszawy 1.


Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl