Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Autorem rankingu jest multiagencja
Ubezpieczenia online.pl sp z o.o. - właściciel
największego w Polsce portalu o ubezpieczeniach:
www.ubezpieczenie.com.pl

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo przesyłania danych gwarantuje
firma Unizeto. Certyfikat SSL zapewnia ochronę
stron internetowych oraz poufność przekazywanych danych.

Komisja Nadzoru Finansowego

Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez KNF z siedzibą w Warszawie, przy Pl. Powstańców Warszawy 1.

GIODO

W trosce o informacje przekazywane nam przez klientów ściśle współpracujemy z GIODO, który ma kontrolę nad prawidłowym, zgodnym z prawem przetwarzaniem danych osobowych.

Rzecznik Finansowy

Rzecznik Finansowy reprezentuje interesy naszych klientów wobec ubezpieczycieli i funduszy emerytalnych, interweniuje w sprawach spornych, udziela porad i wydaje ekspertyzy.
Nawet 1 400 zł więcej do Twojej emerytury!
Zobacz jak to zrobić - sprawdź teraz »

Niezależny Ranking Otwartych Funduszy Emerytalnych

Poradniki OFE - dowiedz się więcej o Otwartych Funduszach Emerytalnych

OFE - nie zapomnij wybrać, bo Cię wylosują

Każdy z nas, kto podejmie pracę jest zobowiązany dokonać wyboru Otwartego Funduszu Emerytalnego. Muszą to uczynić odpowiednio do 10 stycznia lub 10 lipca – w zależności w jakim okresie rozpoczęły pierwszą pracę bądź działalność gospodarczą.

Na podjęcie decyzji zostało zatem niewiele czasu.

Na początku czerwca Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypominał, iż w razie nie przystąpienia do wybranego przez siebie funduszu emerytalnego, ZUS zrobi to za nas. W drodze losowania wybierze OFE, którego staniemy się członkiem. Jeśli zatem o swojej emeryturze wolisz zadecydować sam – zrób to teraz.

Otwarty Fundusz Emerytalny muszą wybrać osoby, które urodziły się po 31 grudnia 1968 roku i po podjęciu pierwszej pracy nie zgłosiły się do żadnego funduszu emerytalnego. ZUS przypomina, że obowiązek ten nie dotyczy studentów i uczniów do 26. roku życia, którzy podjęli pracę w ramach umowy zlecenia, umowy o dzieło lub rozpoczęli studia doktoranckie.

Zasady losowania

Jeżeli podjąłeś pierwszą pracę i w ciągu 7 dni z jakiegokolwiek powodu nie przystąpiłeś do OFE, ZUS z pewnością Ci o tym przypomni. Otrzymasz list informujący o konieczności zgłoszenia się do OFE.

Zgodnie z danymi ZUS w czerwcu wysłano 275 tys. 394 listy z taką informacją.

Zasadą jest, iż osoby biorące udział w losowaniu są przydzielane tylko do tych funduszy, które osiągnęły wyższe niż średnia stopy zwrotu w dwóch kolejnych okresach rozliczeniowych i zarządzają mniej niż 10 proc. aktywów netto wszystkich OFE. Z losowania wyłączone są trzy największe (pod względem liczby członków) fundusze emerytalne.

Są przecież fundusze lepiej oraz gorzej radzące sobie z inwestowaniem naszych składek, warto zatem poświęcić trochę czasu na przeanalizowanie wyników funduszy emerytalnych i świadomie wybrać ten, który sami uznamy za najlepszy.

Alicja Szakiel

« Powrót

RankingOFE top3
Notowania OFE
FunduszWartość1 m-c [%]
Aegon OFE28,940,1
Allianz Polska OFE28,12-0,1
Aviva OFE29,300,1
AXA OFE29,600,3
PKO BP Bankowy OFE29,300,1
Szczegóły notowań
Porównaj ubezpieczenia na życie
  1. Wypełniasz formularz
  2. Otrzymujesz do 5 ofert
  3. Wybierasz najlepszą ofertę ubezpieczenia
  4. Spotykasz się z agentem
Porównaj oferty!
Masz pytania?
Wyślij maila
ekspertowi

bok@rankingofe.com.pl
Reklama     |     Partnerzy     |     Polityka prywatności     |     O firmie     |     Regulamin     |     Kontakt
© 2006-2024 Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. | Ubezpieczenie na życie
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Pl. Powstańców Warszawy 1.


Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl