Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Autorem rankingu jest multiagencja
Ubezpieczenia online.pl sp z o.o. - właściciel
największego w Polsce portalu o ubezpieczeniach:
www.ubezpieczenie.com.pl

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo przesyłania danych gwarantuje
firma Unizeto. Certyfikat SSL zapewnia ochronę
stron internetowych oraz poufność przekazywanych danych.

Komisja Nadzoru Finansowego

Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez KNF z siedzibą w Warszawie, przy Pl. Powstańców Warszawy 1.

GIODO

W trosce o informacje przekazywane nam przez klientów ściśle współpracujemy z GIODO, który ma kontrolę nad prawidłowym, zgodnym z prawem przetwarzaniem danych osobowych.

Rzecznik Finansowy

Rzecznik Finansowy reprezentuje interesy naszych klientów wobec ubezpieczycieli i funduszy emerytalnych, interweniuje w sprawach spornych, udziela porad i wydaje ekspertyzy.
Nawet 1 400 zł więcej do Twojej emerytury!
Zobacz jak to zrobić - sprawdź teraz »

Niezależny Ranking Otwartych Funduszy Emerytalnych

Poradniki OFE - dowiedz się więcej o Otwartych Funduszach Emerytalnych

OFE - dlaczego lepiej uniknąć losowania?

Niedawno ponad 267,5 tysięcy osób, które powinny przystąpić do Otwartego Funduszu Emerytalnego, a jeszcze tego nie zrobiły, otrzymały z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przypomnienie o tym obowiązku. Ci, którzy sami do 10 lipca nie zapiszą się do OFE, zostaną przydzieleni do losowo wybranego przez ZUS funduszu.

W najbliższym losowaniu, które odbędzie się 30 lipca, weźmie udział pięć OFE:
  • Allianz,
  • Amplico,
  • Aegon,
  • Generali,
  • Pocztylion.
Porównajmy zatem powyższe fundusze.

Należy jednak mieć na uwadze, że do każdego funduszu zostanie przydzielona taka sama liczba osób. Osoby, które nie wybiorą samodzielnie OFE, mogą więc w wyniku losowania trafić bardzo dobrze albo bardzo źle. Powyższe dane pokazują, że fundusze biorące udział w losowaniu znacznie się od siebie różnią. Niewątpliwie liderami w tej grupie są Generali oraz Allianz, najgorzej wypada Pocztylion.

W styczniu tego roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysłał przypomnienia o obowiązku zapisania się do funduszu emerytalnego do 197 930 osób, a ostatecznie rozlosował do OFE ponad 73 tysiące osób. Nie należy pozostawić decyzji dotyczącej swojej emerytury ślepemu losowi. Lepiej zawczasu pomyśleć o przyszłości i samemu dokonać wyboru funduszu.

Warto również pamiętać, że jeśli nie będziemy zadowoleni z wyników danego funduszu i zdecydujemy się na jego zmianę, może to wiązać się z kosztami. W ciągu pierwszych dwóch lat członkostwa transfer między OFE jest płatny – można wówczas stracić nawet kilkaset złotych. Dlatego wybór funduszu powinien być przemyślany.

Zamiast ulegać namowom akwizytorów czy znajomych, warto samemu przeanalizować osiągnięcia różnych OFE, sprawdzić, które mają dobre wyniki rynkowe. Można również posiłkować się opublikowanymi rankingami OFE czy opiniami ekspertów.

Źródło: KNF, ZUS

OZ, OŻ

« Powrót

RankingOFE top3
Notowania OFE
FunduszWartość1 m-c [%]
Aegon OFE28,940,1
Allianz Polska OFE28,12-0,1
Aviva OFE29,300,1
AXA OFE29,600,3
PKO BP Bankowy OFE29,300,1
Szczegóły notowań
Porównaj ubezpieczenia na życie
  1. Wypełniasz formularz
  2. Otrzymujesz do 5 ofert
  3. Wybierasz najlepszą ofertę ubezpieczenia
  4. Spotykasz się z agentem
Porównaj oferty!
Masz pytania?
Wyślij maila
ekspertowi

bok@rankingofe.com.pl
Reklama     |     Partnerzy     |     Polityka prywatności     |     O firmie     |     Regulamin     |     Kontakt
© 2006-2024 Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. | Ubezpieczenie na życie
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Pl. Powstańców Warszawy 1.


Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl