Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Autorem rankingu jest multiagencja
Ubezpieczenia online.pl sp z o.o. - właściciel
największego w Polsce portalu o ubezpieczeniach:
www.ubezpieczenie.com.pl

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo przesyłania danych gwarantuje
firma Unizeto. Certyfikat SSL zapewnia ochronę
stron internetowych oraz poufność przekazywanych danych.

Komisja Nadzoru Finansowego

Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez KNF z siedzibą w Warszawie, przy Pl. Powstańców Warszawy 1.

GIODO

W trosce o informacje przekazywane nam przez klientów ściśle współpracujemy z GIODO, który ma kontrolę nad prawidłowym, zgodnym z prawem przetwarzaniem danych osobowych.

Rzecznik Finansowy

Rzecznik Finansowy reprezentuje interesy naszych klientów wobec ubezpieczycieli i funduszy emerytalnych, interweniuje w sprawach spornych, udziela porad i wydaje ekspertyzy.
Nawet 1 400 zł więcej do Twojej emerytury!
Zobacz jak to zrobić - sprawdź teraz »

Niezależny Ranking Otwartych Funduszy Emerytalnych

Poradniki OFE - dowiedz się więcej o Otwartych Funduszach Emerytalnych

O swojej przyszłości najlepiej decydować samemu

Kierunek studiów, wyprowadzka od rodziców, podjęcie pierwszej pracy – to ważne decyzje w życiu każdego młodego człowieka. Równie istotne jest także zaplanowanie swojej przyszłości finansowej, poprzez wybór odpowiedniego funduszu emerytalnego. Czas na samodzielne podjęcie decyzji mamy tylko do 10 stycznia 2011 roku.

Zaczynając pierwszą pracę przede wszystkim zastanawiamy się nad możliwościami rozwoju, jakie nam ona oferuje. Naszą uwagę koncentrujemy na tym, aby jak najwięcej się nauczyć i spełnić oczekiwania pracodawcy. Decyzje podejmowane wówczas przez młodych ludzi dotyczą głównie teraźniejszości.

Warto jednak już wtedy zastanowić się nad swoją przyszłością. Momentem, w którym możemy mieć wpływ na to jak będzie ona wyglądała, jest wybór otwartego funduszu emerytalnego. Na zapisanie się do jednego z nich mamy czas do 10 stycznia 2011 roku.

– W wieku 20-25 lat, temat emerytury wydaje się bardzo odległy. To wtedy jednak, wraz z podjęciem pierwszej pracy, należy zdecydować, który fundusz będzie wypłacał nam emeryturę w przyszłości – tłumaczy Eliza Wiśniewska z ING OFE. – Osoby, które do 10 stycznia 2011 roku nie podpiszą umowy z wybranym funduszem emerytalnym, zostaną losowo przypisane do jednego z nich przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Chcąc mieć realny wpływ na to, jak będzie wyglądało nasze życie za kilkadziesiąt lat, warto samemu dokonać wyboru.

Na co zwrócić uwagę wybierając fundusz?

Przed wyborem otwartego funduszu emerytalnego, najpierw należy zebrać najważniejsze informacje oraz porównać oferty kilku z nich. W tym celu można zadzwonić na infolinię lub wejść na stronę internetową funduszu emerytalnego.

Znajdziemy tam między innymi wyniki inwestycyjne, najnowsze wiadomości, porady, analizy, tabele opłat, czy też objaśnienia przepisów oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Warto również poszukać informacji o tzw. stopie zwrotu danego funduszu, czyli zysku, jaki dla klienta został wypracowany w danym okresie. Uwzględniają je ogólnodostępne rankingi, publikowane w prasie oraz komentowane w mediach.

Szukając informacji na temat funduszy emerytalnych można również odwiedzić strony Komisji Nadzoru Finansowego.

Sam proces zapisania się do OFE jest prosty. Możemy wysłać SMS, wypełnić formularz na stronie internetowej lub osobiście u przedstawiciela ubezpieczeniowo-finansowego. Warto więc samodzielnie i świadomie podjąć decyzję, od której będzie zależała nasza przyszłość.

Informacja prasowa ING Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego S.A. z dnia 23.12.2010 r.

« Powrót

RankingOFE top3
Notowania OFE
FunduszWartość1 m-c [%]
Aegon OFE28,940,1
Allianz Polska OFE28,12-0,1
Aviva OFE29,300,1
AXA OFE29,600,3
PKO BP Bankowy OFE29,300,1
Szczegóły notowań
Porównaj ubezpieczenia na życie
  1. Wypełniasz formularz
  2. Otrzymujesz do 5 ofert
  3. Wybierasz najlepszą ofertę ubezpieczenia
  4. Spotykasz się z agentem
Porównaj oferty!
Masz pytania?
Wyślij maila
ekspertowi

bok@rankingofe.com.pl
Reklama     |     Partnerzy     |     Polityka prywatności     |     O firmie     |     Regulamin     |     Kontakt
© 2006-2024 Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. | Ubezpieczenie na życie
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Pl. Powstańców Warszawy 1.


Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl