Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Autorem rankingu jest multiagencja
Ubezpieczenia online.pl sp z o.o. - właściciel
największego w Polsce portalu o ubezpieczeniach:
www.ubezpieczenie.com.pl

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo przesyłania danych gwarantuje
firma Unizeto. Certyfikat SSL zapewnia ochronę
stron internetowych oraz poufność przekazywanych danych.

Komisja Nadzoru Finansowego

Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez KNF z siedzibą w Warszawie, przy Pl. Powstańców Warszawy 1.

GIODO

W trosce o informacje przekazywane nam przez klientów ściśle współpracujemy z GIODO, który ma kontrolę nad prawidłowym, zgodnym z prawem przetwarzaniem danych osobowych.

Rzecznik Finansowy

Rzecznik Finansowy reprezentuje interesy naszych klientów wobec ubezpieczycieli i funduszy emerytalnych, interweniuje w sprawach spornych, udziela porad i wydaje ekspertyzy.
Nawet 1 400 zł więcej do Twojej emerytury!
Zobacz jak to zrobić - sprawdź teraz »

Niezależny Ranking Otwartych Funduszy Emerytalnych

Poradniki OFE - dowiedz się więcej o Otwartych Funduszach Emerytalnych

Jaki powinien być idealny OFE?

Na polskim rynku ubezpieczeniowym istnieje wiele Otwartych Funduszy Emerytalnych. Jakie cechy powinien posiadać fundusz emerytalny, aby przyciągnąć klienta oraz - co o wiele trudniejsze - zapracować na jego zaufanie i sprawić, aby klient z funduszu nie odszedł?

Co jest ważne dla klientów?

Największe zaufanie klientów budzą fundusze o dużym udziale w rynku. Na ich korzyść świadczy fakt posiadania dobrych, stabilnych instytucji finansowych jako akcjonariuszy.

Najlepiej, gdy ich marki znane są nie tylko na rodzimym, ale także zagranicznym rynku finansowym.

1. Powszechne zaufanie i dobra opinia w mediach, wśród znajomych.
2. Gwarancja odpowiedniego stanu konta emerytalnego.
3. Niskie koszty uczestnictwa.
4. Dobre wyniki inwestycyjne w długim terminie.
5. Unikanie przez OFE nadmiernego ryzyka.
6. Gwarancja wysokiego poziomu obsługi klienta.

Koszty uczestnictwa i zyski z inwestycji to najważniejsze wyznaczniki stanu konta emerytalnego. Porównywanie wysokości opłat powinno odbywać się w okresach wieloletnich – tak jak uczestnictwo w OFE. Niższe opłaty są czynnikami niwelującymi ewentualne słabsze wyniki inwestycyjne.

Przy takim samym wyniku inwestycyjnym stan rachunku klienta, który jest w OFE o niższych opłatach, będzie wyższy niż klienta w OFE o wyższych opłatach.
Wiadomo, że oprócz wysokości zysku, znaczenie ma także stabilność wyników i poziom ponoszonego ryzyka. Duże fundusze o znaczącej sumie aktywów mają większy wpływ na rynek, natomiast opłaty za przechowywanie aktywów i opłaty transakcyjne są niższe niż w mniejszych OFE.

Zarządzający większymi OFE mają również możliwość korzystania z narzędzi i informacji niedostępnych dla PTE zarządzających mniejszymi OFE.

Po czym możesz rozpoznać, jaki poziom obsługi zapewnia wybrane OFE? Przede wszystkim po opiniach członków funduszu, ale również po nagrodach i certyfikatach, jakie zdobył. Ważne jest również zaangażowanie funduszu w wychodzenie naprzeciw potrzebom potencjalnego klienta, posiadanie placówek w kraju oraz centrów obsługi klienta.

Przejawem zaangażowania jest również posiadanie strony internetowej i jakość dostępnych na niej informacji oraz zagwarantowanie możliwości przystąpienia do OFE online.

ASz, OZ

« Powrót

RankingOFE top3
Notowania OFE
FunduszWartość1 m-c [%]
Aegon OFE28,940,1
Allianz Polska OFE28,12-0,1
Aviva OFE29,300,1
AXA OFE29,600,3
PKO BP Bankowy OFE29,300,1
Szczegóły notowań
Porównaj ubezpieczenia na życie
  1. Wypełniasz formularz
  2. Otrzymujesz do 5 ofert
  3. Wybierasz najlepszą ofertę ubezpieczenia
  4. Spotykasz się z agentem
Porównaj oferty!
Masz pytania?
Wyślij maila
ekspertowi

bok@rankingofe.com.pl
Reklama     |     Partnerzy     |     Polityka prywatności     |     O firmie     |     Regulamin     |     Kontakt
© 2006-2024 Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. | Ubezpieczenie na życie
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Pl. Powstańców Warszawy 1.


Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl