Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Autorem rankingu jest multiagencja
Ubezpieczenia online.pl sp z o.o. - właściciel
największego w Polsce portalu o ubezpieczeniach:
www.ubezpieczenie.com.pl

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo przesyłania danych gwarantuje
firma Unizeto. Certyfikat SSL zapewnia ochronę
stron internetowych oraz poufność przekazywanych danych.

Komisja Nadzoru Finansowego

Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez KNF z siedzibą w Warszawie, przy Pl. Powstańców Warszawy 1.

GIODO

W trosce o informacje przekazywane nam przez klientów ściśle współpracujemy z GIODO, który ma kontrolę nad prawidłowym, zgodnym z prawem przetwarzaniem danych osobowych.

Rzecznik Finansowy

Rzecznik Finansowy reprezentuje interesy naszych klientów wobec ubezpieczycieli i funduszy emerytalnych, interweniuje w sprawach spornych, udziela porad i wydaje ekspertyzy.
Nawet 1 400 zł więcej do Twojej emerytury!
Zobacz jak to zrobić - sprawdź teraz »

Niezależny Ranking Otwartych Funduszy Emerytalnych

Poradniki OFE - dowiedz się więcej o Otwartych Funduszach Emerytalnych

II filar – Otwarty Fundusz Emerytalny

Co to jest OFE?

Otwarte Fundusze Emerytalne to kapitałowa część zreformowanego systemu emerytalnego. Stanowią one tzw. drugi filar. Ich zarządzaniem zajmują się Powszechne Towarzystwa Emerytalne (PTE), które działają podobnie jak Otwarte Fundusze Inwestycyjne.

Składki członków OFE przeliczane są na jednostki rozrachunkowe i zapisywane na indywidualnych kontach, a ich pieniądze są inwestowane i pomnażane przez fundusz. Do OFE trafia 7,3% podstawy wymiaru składki na ubezpieczenie społeczne.

Dla kogo OFE?

Zgodnie z ustawą o systemie ubezpieczeń społecznych, każda pełnoletnia osoba, która urodziła się po 31 grudnia 1968 r. i podejmuje swoją pierwszą pracę musi zapisać się do wybranego Otwartego Funduszu Emerytalnego. Ubezpieczenie powinno nastąpić w terminie 7 dni od daty powstania obowiązku ubezpieczenia, czyli od momentu podpisania umowy o pracę. Na wybór funduszu jest czas do 10 lipca lub 10 stycznia każdego roku.

Przystąpienie do OFE

Przystąpienie do wybranego OFE jest procesem łatwym, nie wymagającym dużej ilości czasu. Deklarację przystąpienia można zdobyć za pośrednictwem internetu, można również skorzystać z pomocy agenta lub udać się bezpośrednio do oddziału wybranego PTE.

PAMIĘTAJ! Możesz być członkiem tylko jednego Otwartego Funduszu Emerytalnego! Co nie oznacza, że nie możesz Funduszu zmieniać. W ciągu pierwszych dwóch lat członkostwa taka zmiana jest odpłatna, natomiast później możesz zgromadzone składki przenieść do innego Funduszu bezpłatnie.

Co ze „spóźnialskimi”?

Jeśli zapomnicie o podpisaniu deklaracji o przystąpieniu do OFE, wówczas ZUS zadecyduje za Was w drodze losowania. Losowanie odbywa się dwa razy w roku - w ostatnich dniach roboczych stycznia i lipca (wcześniej odbywało się tylko raz do roku, w styczniu).

Losowanie do OFE nie dotyczy studentów i uczniów do 26 roku życia, którzy podjęli pracę w ramach umowy zlecenia, umowy o dzieło lub rozpoczęli studia doktoranckie.

Alicja Szakiel

« Powrót

RankingOFE top3
Notowania OFE
FunduszWartość1 m-c [%]
Aegon OFE28,940,1
Allianz Polska OFE28,12-0,1
Aviva OFE29,300,1
AXA OFE29,600,3
PKO BP Bankowy OFE29,300,1
Szczegóły notowań
Porównaj ubezpieczenia na życie
  1. Wypełniasz formularz
  2. Otrzymujesz do 5 ofert
  3. Wybierasz najlepszą ofertę ubezpieczenia
  4. Spotykasz się z agentem
Porównaj oferty!
Masz pytania?
Wyślij maila
ekspertowi

bok@rankingofe.com.pl
Reklama     |     Partnerzy     |     Polityka prywatności     |     O firmie     |     Regulamin     |     Kontakt
© 2006-2024 Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. | Ubezpieczenie na życie
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Pl. Powstańców Warszawy 1.


Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl