Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Autorem rankingu jest multiagencja
Ubezpieczenia online.pl sp z o.o. - właściciel
największego w Polsce portalu o ubezpieczeniach:
www.ubezpieczenie.com.pl

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo przesyłania danych gwarantuje
firma Unizeto. Certyfikat SSL zapewnia ochronę
stron internetowych oraz poufność przekazywanych danych.

Komisja Nadzoru Finansowego

Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez KNF z siedzibą w Warszawie, przy Pl. Powstańców Warszawy 1.

GIODO

W trosce o informacje przekazywane nam przez klientów ściśle współpracujemy z GIODO, który ma kontrolę nad prawidłowym, zgodnym z prawem przetwarzaniem danych osobowych.

Rzecznik Finansowy

Rzecznik Finansowy reprezentuje interesy naszych klientów wobec ubezpieczycieli i funduszy emerytalnych, interweniuje w sprawach spornych, udziela porad i wydaje ekspertyzy.
Nawet 1 400 zł więcej do Twojej emerytury!
Zobacz jak to zrobić - sprawdź teraz »

Niezależny Ranking Otwartych Funduszy Emerytalnych

Poradniki OFE - dowiedz się więcej o Otwartych Funduszach Emerytalnych

Czy mogę złożyć skargę na OFE?

Jeżeli masz podejrzenia, że działalność funduszu emerytalnego łamie przepisy zawarte w statucie możesz złożyć na niego skargę do Komisji Nadzoru Finansowego.

Jak powinna być napisana skarga?

Przede wszystkim powinna być konkretna, zwięzła i na temat. Sprawa, z jaką zwracasz się do Komisji musi być opisana dokładnie i rzeczowo. Do wniosku ze skargą powinieneś dołączyć korespondencję z danym funduszem emerytalnym, jeśli takową prowadziłeś oraz wszelkie dokumenty, które potwierdzałyby treść skargi.

Musisz załączyć swoje pełne dane osobowe i adresowe. W przypadku, gdy brak jest imienia, nazwiska albo dokładnego adresu osoby skarżącej, organ nadzoru występuje do osoby skarżącej z prośbą o uzupełnienie danych. W sytuacji, kiedy dane pozostaną niekompletne, zgodnie z przepisami Kodeksu postępowania administracyjnego, można pozostawić skargę bez rozpatrzenia.

Kto może złożyć skargę?

  • członek funduszu,
  • osoba, która była członkiem funduszu w okresie 6 miesięcy poprzedzających wniesienie skargi,
  • w imieniu grupy członków skargę na fundusz może wnieść także organizacja społeczna, której zadanie nie polega na prowadzeniu działalności gospodarczej.

Co dalej?

Gdy KNF lub Rzecznik Ubezpieczonych otrzyma skargę może on przesłać ją do funduszu i poprosić o wyjaśnienie sprawy. Zwykle fundusz ma 30 dni na wystosowanie odpowiedzi zawierającej wyjaśnienia.

Rozpatrzenie skargi może wydłużyć się wtedy, gdy do pełnego obrazu sytuacji potrzebne są wyjaśnienia jeszcze innych organów np. ZUS-u.

Zgodnie z zasadami Komisji - fundusze emerytalne mają obowiązek poinformowania Komisji o sposobie załatwienia skarg przekazanych im do rozpatrzenia. Informacja o sposobie załatwienia skargi jest bezzwłocznie przesyłana przez pracownika Urzędu Komisji do osoby zainteresowanej.

Alicja Szakiel

« Powrót

RankingOFE top3
Notowania OFE
FunduszWartość1 m-c [%]
Aegon OFE28,940,1
Allianz Polska OFE28,12-0,1
Aviva OFE29,300,1
AXA OFE29,600,3
PKO BP Bankowy OFE29,300,1
Szczegóły notowań
Porównaj ubezpieczenia na życie
  1. Wypełniasz formularz
  2. Otrzymujesz do 5 ofert
  3. Wybierasz najlepszą ofertę ubezpieczenia
  4. Spotykasz się z agentem
Porównaj oferty!
Masz pytania?
Wyślij maila
ekspertowi

bok@rankingofe.com.pl
Reklama     |     Partnerzy     |     Polityka prywatności     |     O firmie     |     Regulamin     |     Kontakt
© 2006-2024 Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. | Ubezpieczenie na życie
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Pl. Powstańców Warszawy 1.


Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl