Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Autorem rankingu jest multiagencja
Ubezpieczenia online.pl sp z o.o. - właściciel
największego w Polsce portalu o ubezpieczeniach:
www.ubezpieczenie.com.pl

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo przesyłania danych gwarantuje
firma Unizeto. Certyfikat SSL zapewnia ochronę
stron internetowych oraz poufność przekazywanych danych.

Komisja Nadzoru Finansowego

Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez KNF z siedzibą w Warszawie, przy Pl. Powstańców Warszawy 1.

GIODO

W trosce o informacje przekazywane nam przez klientów ściśle współpracujemy z GIODO, który ma kontrolę nad prawidłowym, zgodnym z prawem przetwarzaniem danych osobowych.

Rzecznik Finansowy

Rzecznik Finansowy reprezentuje interesy naszych klientów wobec ubezpieczycieli i funduszy emerytalnych, interweniuje w sprawach spornych, udziela porad i wydaje ekspertyzy.
Nawet 1 400 zł więcej do Twojej emerytury!
Zobacz jak to zrobić - sprawdź teraz »

Niezależny Ranking Otwartych Funduszy Emerytalnych

Poradniki OFE - dowiedz się więcej o Otwartych Funduszach Emerytalnych

Coraz mniej czasu na wybór OFE

7 dni na zapisanie się do funduszu emerytalnego ma każdy, kto podjął pierwszą pracę na umowę, za którą odprowadzane są składki na ubezpieczenia emerytalne. Zobowiązuje nas do tego ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych. Jeśli świeżo upieczony pracownik nie dopełni tego obowiązku, Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyporządkuje go losowo do wybranego funduszu.

Losowanie do funduszów emerytalnych odbywa się dwa razy w roku – 10 stycznia i 10 lipca. Ci, którzy w ciągu 7 dni od daty podpisania pierwszej umowy nie wybiorą samodzielnie funduszu emerytalnego, otrzymają list od ZUS-u, przypominający o konieczności dokonania wyboru. Od momentu otrzymania takiego listu należy w ciągu 30 dni zapisać się do wybranego przez siebie funduszu.

Osoby, które otrzymali od ZUS-u wezwanie do zapisu, ale nie dopełnią tego obowiązku do 10 lipca, zostaną zakwalifikowane do losowania. Odbędzie się ono 30 lipca bieżącego roku. Wezmą w nim udział następujące fundusze: Allianz, Amplico, AXA, Aegon, Generali i Pocztylion.

Po przeprowadzonym losowaniu ZUS listownie powiadomi daną osobę o przyporządkowaniu jej do określonego funduszu emerytalnego.

Z obowiązku zapisu do OFE wyłączeni są uczniowie oraz studenci do 26 roku życia, którzy podjęli pracę w ramach umowy zlecenia, umowy o dzieło lub kształcą się na studiach doktoranckich.


Źródło: Rzecznik Ubezpieczonych, Parkiet.com, Rzeczpospolita

OZ

« Powrót

RankingOFE top3
Notowania OFE
FunduszWartość1 m-c [%]
Aegon OFE28,940,1
Allianz Polska OFE28,12-0,1
Aviva OFE29,300,1
AXA OFE29,600,3
PKO BP Bankowy OFE29,300,1
Szczegóły notowań
Porównaj ubezpieczenia na życie
  1. Wypełniasz formularz
  2. Otrzymujesz do 5 ofert
  3. Wybierasz najlepszą ofertę ubezpieczenia
  4. Spotykasz się z agentem
Porównaj oferty!
Masz pytania?
Wyślij maila
ekspertowi

bok@rankingofe.com.pl
Reklama     |     Partnerzy     |     Polityka prywatności     |     O firmie     |     Regulamin     |     Kontakt
© 2006-2024 Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. | Ubezpieczenie na życie
Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Pl. Powstańców Warszawy 1.


Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl